Bez názvu. Nedatováno. | Zátiší kam se podíváš!

Publikováno 29. 1. 2020

V tomto klipu si ukážeme, jak blízko má umění k našemu všednímu životu. Budeme si povídat o žánru zátiší a ukážeme si, že zobrazuje nejrůznější nehybné objekty, které jeho autor objevil nebo záměrně poskládal tak, aby je mohl umělecky zachytit ve výtvarném díle. Uvidíme zátiší starých mistrů i současných autorů a uvědomíme si, že zajímavá zátiší můžeme najít i doma nebo na ulici. Dozvíme se, že zátiší jako samostatný žánr se rozšířilo v Evropě přibližně v 16. století, a objevíme skryté významy tohoto nehybného, ale fascinujícího žánru. Klip je určen dětem ve věku 10–14 let.

Klip je součástí cyklu Bez názvu. Nedatováno. Více klipů a materiálů do výtvarné výchovy najdete na www.nedatovano.cz

Naše eduklipy jsou určeny do výuky výtvarné výchovy a jejich cílem je seznámit děti názorným a hravým způsobem s různými aspekty výtvarného umění a kultury. Doporučený věk žáků je 10 až 14 let. Klipy pracují s originálním výtvarným řešením a animacemi, jejichž autorkou je výtvarnice Pavla Baštanová. Kromě odborníků-didaktiků z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Muzea umění Olomouc se na nich podílel rovněž Český rozhlas Olomouc, který zajistil zvukovou podobu díla. Hlasy postaviček namluvila Petra Ševců, režisérem zvukové podoby klipů byl Tomáš Soldán. Autorem tohoto scénáře je Marek Šobáň, garantkou celého cyklu je Petra Šobáňová. | 2019 ​

Cyklus eduklipů vznikl v rámci projektu Jedinečností uměleckého výrazu k inkluzivnímu vzdělávání řešeného na Ústavu speciálněpedagogických studií Pedagogické fakulty UP v Olomouci; hlavním řešitelem projektu byl prof. Milan Valenta.