Filda podcast – Ivana Cahová: Izrael i Gaza zažívají trauma, jaké si stěží umíme představit

Publikováno 20. 9. 2024

Filda podcast je novou sérií rozhovorů děkana Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Jana Stejskala s představiteli jednotlivých oborů, fakultními alumni a hosty. Cílem setkání je předvést mimořádnou škálu expertízy, představit výjimečné osobnosti a doložit, jak sociálněvědní i humanitní disciplíny umožňují porozumět současnému světu.

Ivana Cahová: Izrael i Gaza zažívají trauma, jaké si stěží umíme představit

První díl nové podcastové série Filda podcast reaguje na závažnou mezinárodněpolitickou situaci na Blízkém východě, ale zmiňuje také židovské stopy v historické Olomouci a vývoj judaistiky na FF UP. Pozvání děkana Jana Stejskala přijala vedoucí Centra judaistických studií Kurta a Ursuly Schubertových, doktorka Ivana Cahová.