Filda podcast –  Romana Mazalová: Psychologie je zneužívána při prodeji štěstí. Naučme se rozlišovat

Publikováno 11. 10. 2024

Filda podcast je novou sérií rozhovorů děkana Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Jana Stejskala s představiteli jednotlivých oborů, fakultními alumni a hosty.

Cílem setkání je předvést mimořádnou škálu expertízy, představit výjimečné osobnosti a doložit, jak sociálněvědní i humanitní disciplíny umožňují porozumět současnému světu.

Druhý díl nové podcastové série Filda podcast pojednává o rizicích nekalého marketingu, jenž se z prodeje předražených hrnců posouvá k sofistikovanějším strategiím a zasahuje celou populaci, včetně těch, kdo potřebují naši psychologickou pomoc. V nesnadné situaci jsou také děti a mladiství, ovlivnění sociálními sítěmi a digitální technologií.

Pozvání děkana Jana Stejskala přijala doktorka Romana Mazalová z Katedry psychologie FF UP specializující se na moderní rizikové jevy a psychologii reklamy a marketingu. Romana Mazalová je spoluautorkou zásadního filmového dokumentu Šmejdi, jenž upozornil na nekalé praktiky prodejců a vedl dokonce k zákonným změnám.