Fischerovská přednáška: Dana Drábová

Publikováno 9. 11. 2022

Technologie samy o sobě jsou neutrální, bezpečné nebo nebezpečné ale bývá to, jak s nimi zacházíme. To připomněla na půdě Univerzity Palackého jaderná inženýrka a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která v zaplněné aule pedagogické fakulty pronesla letošní výroční přednášku k poctě prvního rektora obnoveného vysokého učení v Olomouci Josefa Ludvíka Fischera.

Během prezentace s názvem Jaderná energie ve službách člověka Dana Drábová, kterou na univerzitě přivítal rektor Martin Procházka a garant studia ochrany obyvatelstva na fakultě tělesné kultury Pavel Otřísal, vzala posluchače na krátký exkurz do historie využívání jaderné energie, okomentovala jeho současnost a nastínila i budoucnost.

Tradice přednášek k poctě J. L. Fischera se datuje od roku 1994, kdy byla poprvé přednesena při příležitosti 100. výročí narození prvního rektora obnovené olomoucké univerzity. Uskutečňuje se jednou ročně jako projev ocenění významu osobnosti prof. Josefa Ludvíka Fischera. K jejímu přednesení vybírá k tomuto účelu jmenovaná univerzitní komise významnou českou či zahraniční osobnost z různých vědních oblastí.

(c) 2022 Univerzita Palackého v Olomouci


UPstream

Všechna videa Univerzity Palackého v Olomouci na jednom místě. 

Kontakt

Univerzita Palackého v Olomouci
Křížkovského 511/8
779 00 Olomouc

komunikace@upol.cz

Sledujte nás
 

©  UPstream 2021 | administrace