Olomoucký majáles 2023 – Official aftermovie

Publikováno 10. 5. 2023

Olomoucký majáles Univerzity Palackého má nového krále. Stal se jím režisér a herec Miroslav Krobot. Na nádvoří Zbrojnice převzal královské atributy z rukou rektora Martina Procházky a svých předchůdců fotografa Jindřicha Štreita, herečky Ivany Plíhalové a ředitelky univerzitní knihovny Heleny Sedláčkové.

Olomouc už od včerejška patří studentům a jejich svátku. Letošní již 11. ročník majálesu nabízí divadla, workshopy, besedy, koncerty i prezentace studentských spolků a neziskových organizací. Už včera mohli zájemci poměřit síly na Konviktu ve speciálním tematickém kvízu ke 450 letům olomoucké univerzity a po něm si dát pořádnou porci muziky a divadelní improvizace. Specialitou dnešního dne byla majálesová hudebně-divadelní tramvaj, která zvala Olomoučany na program.

Stěžejním bodem každého ročníku je korunovace krále či královny. Letošní vládu nad májovým veselím převzal divadelní a filmový režisér a herec Miroslav Krobot. „Jsem velmi rád, že po roce zase mohu využít své pravomoci rektora Univerzity Palackého a korunovat krále svátku, který patří studentům. Mám velkou radost, že mohu korunovat právě Miroslava Krobota, který má blízký vztah k našemu městu i kraji,“ řekl rektor Martin Procházka.

„Milí studenti, přeju vám všechno nejlepší k vašemu svátku a mám pro vás tři doporučení či přání. Za prvé buďte zvědaví. Buďte zvědaví na svůj obor, na své blízké, na své město, na celý svět, na celý vesmír. Za druhé dobře se bavte, protože dobrá zábava tříbí rozum. A za třetí mějte se rádi,“ popřál studentům král majálesu Miroslav Krobot.

Díky sponzorům:

Město Olomouc