Právnická fakulta: VLADIMÍR DZURO | Smrtící propaganda – fake news v post-konfliktním prostředí

Publikováno 22. 11. 2021

Centrum pro mezinárodní humanitární a operační právo (CIHOL) při katedře mezinárodního a evropského práva PF UP v Olomouci pořádá přednášku Smrtící propaganda – fake news v post-konfliktním prostředí.
Hostem bude český kriminalista VLADIMÍR DZURO, bývalý vyšetřovatel u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu, který dnes pracuje v New Yorku jako vedoucí Odboru vnitřního vyšetřování OSN. Autor knihy Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost.
Hovořit bude například o konfliktu v bývalé Jugoslávii, o svých zkušenostech ze zatýkání válečného zločince, o exhumaci masového hrobu nebo o rozbití alibi pachatele.